İTO, BİLGİYİ TİCARİLEŞTİRME MERKEZİ VE MUCİT GİRİŞİMCİ

İTO, BİLGİYİ TİCARİLEŞTİRME MERKEZİ VE MUCİT GİRİŞİMCİ

İstanbul Ticaret Odasına bağlı İTO BİLGİYİ TİCARİLEŞTİRME VE ARAŞTIRMA VAKFI adına "Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi" ve "Mucit Girişimci" markalarının tescil süreçleri İTO ve Vakıf yöneticilerinin onayı ile BTM Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi direktörü İbrahim Elbaşı himayelerinde başlatılmıştır.

 

BTM; yeni iş fikirlerinin ticarileşmesi ve ticarileştikten sonra büyümesi süreçlerinde, girişimcilik ve inovasyon üzerine her türlü desteği profesyonel bir hizmet anlayışı ile sunan ve bunların yaygınlaşması için mücadele eden sosyal bir yapıdır. 81 Meslek komitesi ve 400.000’i aşkın üyeden oluşan İstanbul Ticaret Odası’nın iştiraki olan Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi, Eminönü ve Fulya yerleşkelerinde hizmet vermektedir.

 

Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi faaliyetlerini “Girişimcilik ve Ticarileştirme Ofisi”, “İş Geliştirme ve Yenilikçilik Ofisi” ve “Marka ve Patent Ofisi” birimleriyle yürütmektedir.

Ön Kuluçka Merkezi ve Kuluçka Merkezi niteliklerini taşıyan “Bilgiyi Ticarileştirme Atölyesi” ve “Yeni Doğan Şirket Ünitesi” startup’lara ihtiyaçları olabilecek her türlü imkânı sunmaktadır.